Az önkormányzat terhei jelentősen megnövekedtek, hiszen például az infláció az elmúlt öt évben 50-60 százalékos volt. Eközben 2025-ben már 6,4 milliárd forintot fog elvonni Budaörstől az állam az úgynevezett szolidaritási adó jogcímén. Az építményadó növekedése azonban továbbra sem fogja elérni a törvény által engedélyezett maximumot és még mindig alacsonyabb lesz, mint a legtöbb szomszédos településen. A módosítás az ingatlan-nyilvántartásban lakásként, lakóházként, családi házként bejegyzett ingatlanokat nem érinti.

Három építményfajtánál emelkedik az adó mértéke az alábbiak szerint:

- kereskedelmi egység esetén (üzlet, vendéglátóipari egység, iroda, műterem, rendelő, kórház, gyógyszertár, egyéb kereskedelmi egység) 950 Ft/m2 -ről 1400 Ft/m2-re, 

- szállásépület esetén (szálloda, hotel, panzió, fogadó, motel, szálló, vendégház, egyéb szállás épület) 1100 Ft/m2-ről 1400 Ft/m2-re,

- egyéb nem lakás céljára szolgáló építmény esetén (üzem, csarnok, gyár, műhely, szerviz, raktár, pince, présház, egyéb nem lakás rendeltetésű építmény, belterületi gazdasági épület) 1100 Ft/m2-ről 1400 Ft/m2-re.

A vállalkozási célra használt, hasznosított, bérbeadott lakás után nem vehető igénybe a mentesség, akkor sem, ha a magánszemélynek az az egyetlen lakásként bejegyzett ingatlana van.

Változik a teremgarázsokban található gépkocsibeállók mentessége is. Eddig egy beállóhely volt adómentes. 2025. január 1-től, a teremgarázsban, ha a tulajdonos tulajdoni hányadára eső hasznos alapterület nem haladja meg az 50m2 -t, akkor akár két beállóhely is mentes lehet. Tehát nem egy gépjárműtárolásra szolgáló beállóhely lesz mentes, hanem a tulajdoni hányad 50m2-ig.

Ha meghaladja az 50m2-t, akkor adókötelessé válik.